Reklam
Bırakın Yok Olsun Bırakın Kapansın!!!
Ahmet Bulut

Ahmet Bulut

  • Google Plus
  • Youtube
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Xing
  • Flickr
  • Tumblr

Bırakın Yok Olsun Bırakın Kapansın!!!

11 Temmuz 2020 - 20:49

Şanlıurfaspor üzerinden artık herkes rahat olsun. Son yıllarda yaşadığı yönetimsel ve maddi sorunlar karşısında yok olmaya doğru giden yarım asırlık çınarımız için haykırarak artık yeter diyorum!!! Bırakın kapansın, bırakın yok olsun, bırakın bırakın... !!!

 Bunu hakettik, hiç birimiz masum değiliz. sahipsizlikten, siyaseten kullanmaktan ve kamuoyunun desteğine karşı hep hayal kırıklığı ve de hep ezilmişlikten kaybettik. Artık yeter!!! Şanlıurfaspor yaşasın istemiyoruz!!!  

Her seferinde masa başında kaybettik, kader bize hiç gülmedi. Hakkımızı hiç bir zaman savunamadık, güvendiğimiz siyasiler hiç bir zaman yama çareler dışında çınarımızın yanında durmadılar. Günü kurtarma peşinde olduk. Herkes konuştu ama iş ciddiye geldiğinde kaçtık.  

Hiç bir zaman profesyonel olamadık. Gelen yedi giden yedi. Kimse ben yanlış yaptım demedi. Herkes ben haklıyım dedi ve karşıyı suçladı. Kendi aramızda çekişmeler, suçlamalarda bulunduk. Somut hiç bir şey ortaya koymadık. Şanlıurfaspor hiç bir zaman gün yüzü görmedi. Şanlıurfa kamuoyu ve taraftarı tam bişeyler rayına giriyor diye ümitlenirken, yeni bir darbe ile karşılaştı. 


Kim ne derse desin futbolda siyaset olmadan bir yerlere gelmek mümkün değil, yani futbol sadece futbol değildir. Bir futbol takımında ki özellikle şehir takımlarında mülki amirlerin, belediyelerin ve Stk'ların desteği yoksa başarı beklemek çok zordur.


Son olarak Şanlıurfaspor hakkında TFF'nın aldığı 3.lige düşürülme kararı ve Şanlıurfa kamuoyunun tepkisizliği  yok olmayı hakettiğimizi gösteren net bir fotoğraf diye düşünüyorum.

Şanlıurfaspor yaşasın istemiyoruz çünkü 1. Ligden nasıl düşürüldüğümüzü, 2. Ligdende nasıl düşürüldüğümüzü gördük. Tabir yerindeyse ağzımızla kuş tutsakta bir güç Şanlıurfaspor'un yok olmasını istiyor.


Şanlıurfaspor başkanı Nihat Çakır'ın TFF'nın Şanlıurfaspor hakkında küme düşürme kararı karşısında tepkisi ve kendini yalnız görmesi karşında "Artık yoruldum, kaldıramıyorum ancak tren rayına girdi bu iş artık mülki amirlerde" diyerek istifa etmesi ve Şanlıurfaspor resmî hesabında ligden çekiliyoruz duyurusu yok olduğumuzu göstermektedir.


TFF'nın Şanlıurfaspor hakkında kararına özelikle Milletvekillerimizden, mülki amirlerimizden ve STK'lardan ses yok, varsa da çok cılız. Bu tepkisizlik kabullendiğimizi gösteriyor. Bırakın kapansın Şanlıurfaspor halk olarak, taraftar olarak bizde gerçekten yorulduk.

Komaya giren yarım asırlık çınarımız tüm kurtarma hayallerimize rağmen mücadelemize, müdahalelere rağmen fişi çekildi ve maalesef artık yok oldu. Ölüyü diriltemeyiz ancak her bitiş yeni bir başlangıç olur mu bunu zaman gösterecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum