Reklam
Reklam
Büyük Efsane Geri Döndü
Ahmet Bulut

Ahmet Bulut

 • Google Plus
 • Youtube
 • Instagram
 • LinkedIn
 • Xing
 • Flickr
 • Tumblr

Büyük Efsane Geri Döndü

06 Ekim 2020 - 23:52

Bugün siz değerli okuyucularıma yarım asırlık çınarımız, şanlıurfaspor'un düşüşe geçmesiyle çöküşüne ve uzatmalarda ki kurtuluşuna kadar geçen zaman içinde yaşananları bildiklerim ve gördüklerim kadarıyla anlatmaya çalışacağım. 

Son yıllarda Şanlıurfaspor'da yönetici alacaklarıyla birlikte 60 milyon borç yüküyle, hızla bir çöküş başlayarak önceleri son dakikada açılan transfer tahtaları ve transferler bir süre sonra herkesin el çekmesiyle önce transfer tahtasının kapanmasına sonra da transferlerin yapılamayıp, alt yapı futbolcularıyla çıkılıp ligden düşülmesine varan bir serüveni hep birlikte yaşadık. 

Süperlig özlemi çekerken, gönül isterdi ki bu hallere düşmeyelim ancak her şerde bir hayır vardır diyerek, gelinen bu süreçten ders alarak, ayaklarını sağlam atarak, kalıcı gelir sağlayacak projeler üzerinde çalışarak     yeniden varolmak hiçte zor değildir. Bana göre kalıcı geliri olmayan her futbol takımı, geçici başarılar dışında, yıkılmaya mahkumdur. 

Gelinen son nokta da eleştiri kolay, iç çekişmeleri bırakalım. Aramızda nemrudilerinde olduğu doğrudur. Herkesin göründüğü olmadığı da doğrudur. Şahsen ben bunlara takılmıyorum. Yüze gülüp arkadan iş çevirenlerin hüsrana uğrayanlardan olacağına inanıyorum. Niyetleri ancak Allah bilir diyerek; mutlaka bilmediğim, unuttuğum perde arkasındaki kahramanlar ile birlikte hemen hemen hepsini sadece şahsen tanıdığım gördüklerim karşısında ki değerlendirmem olarak haklarını teslim etmemiz gerektiğine inandığım bazı isimleri zikredeceğim. 

Herkesin artık bitti, kapandı deyip uzaklaşmaya başladığı dönemde taraftalar derneği olarak, Mehmet Köse kardeşimin her gün sosyal medyadan canlı yayınları, Ali Çiçek ve Kerim Aktosun başkanın; "Biz bitti demeden bitmez" sloganları, gemiyi terk etmeyen kulüp müdürü Mustafa Müsri'nin dirayetli duruşunu, altyapı takımını sahipsiz bırakmayan Mutlu Yılmaz hocamın arma aşkını gördük.

Şanlıurfaspor'un kapanacak olmasına ısrarla olmaz deyip, pes etmeyen Nihat Çakır başkanımın meşaleyi yakarak olağanüstü seçimde son dakika da çıkardığı liste ile kurtuluş ışığını,başkanlığı devir alan İbrahim Halil Haktankaçmaz başkanımın son basın toplantısında ki Urfaspor'un gelinen noktada ki çaresizliği içinde ağlamaklı duygulu konuşmasındaki Urfaspor sevdasını gördük. 

Son olağanüstü seçimde Urfaspor'un kurtuluşu için yeniden kendisine verilen başkanlıkla 10 gün içeresinde son dakikaya kadar verdiği mücadeleyle borçları nerdeyse sıfırlayan ve takımın transfer tahtasını açıp, transferleri gerçekleştirme başarısı gösteren büyük başkan Emin Yetim'in heyecanına şahit olduk. 

Tüm yönetimin ve özelikle Mehmet Giray Küçük, Cihan Canbeyli ve Abdülkadir Badıllı kardeşimin son dönemde ki olağanüstü uğraşları takdire değerdi. 

"Bugün Urfaspor'un yeniden dirilişine vesile olan "Urfaspor'u kafamızda bitirmedik, bunu yakında göreceksiniz" diyerek en büyük desteği veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün sözüne olan sadakatini gördük. Bu mücadelede katkı sunan her Urfaspor severlerine teşekkürler...

Dünkü toplantıda herşey çok güzeldi. Heyecanla maç sonucunu bekler gibi, transfer tahtasının açılmasını bekledik.

Gelen olumlu haberle, taraftarlar resmen şampiyonluk bayramı ederek, davulu zurnalı kutladılar. 

Elli yıllık çınar tam bitti, kapandı derken tabir yerindeyse uzatmalarda attığı golle yeniden doğdu. Yeniden vefakar ve cefakar taraflarla büyük Urfaspor'u seyretmek dileğiyle... kalın sağlıcakla.

 

 

YORUMLAR

 • 1 Yorum
 • Adile atlı
  11 ay önce
  Spor yazarisiniz heralde sizleri tv kanalında görmek isteriz,tebrik ediyorum.