Reklam
Umutların Tükendiği Son Bir Umut; Şanlıurfaspor
Ahmet Bulut

Ahmet Bulut

  • Google Plus
  • Youtube
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Xing
  • Flickr
  • Tumblr

Umutların Tükendiği Son Bir Umut; Şanlıurfaspor

29 Aralık 2019 - 21:40

Şanlıurfaspor bu günlerde viran, düştüğü durum içimizi acıtıyor. Şanlıurfaspor için süperlig derken süper amatöre doğru yol aldı. kim el atacak, kim kurtaracak bir umut bekleyişi içersindeyiz. Malumunuz geçen Haziran'da Şanlıurfaspor'da bir kongre oldu, yeni bir yönetim seçildi. Bu süreçte Başkanlığa seçilen Mehmet Yılmaz ve ekibi yeterli desteği göremedi, geçmişten gelen ağır borç, transfer tahtasının kapalı oluşu, yeterli maddi desteği görememesi peş peşe alınan mağlubiyetler karşısında yönetim daha fazla dayanamadı ve geçen hafta istifa etti.

İstifadan hemen sonra Şanlıurfaspor'u Kongreye kadar götürecek kayyum heyeti oluşturuldu. Kayyum heyetinde, Mahmut Mankal, Reşit Karakaş, Hüseyin Leblebicioğlu, Murat Basyan, Nihat Çakır ve Ali Kartal yer alıyordu. Kayyum heyetinin  yaptığı ilk icraat basın ile bir araya geldi ve izleyeceği yol haritasını basınla paylaştı. Basından Şanlıurfaspor için destek ve katkı istediler. 

Kayyum heyetinin izleyeceği yol haritasını, kurtuluş reçetesini şöyle özetleyebiliriz:

1- Geçmişte yöneticilik yapanların alacaklarını hibe etmesi... 

2- Geçmişte Şanlıurfaspor'da görev alan futbolcu ve teknik heyetlerin alacaklarının yapılacak görüşmelerle minimuma indirilmesi.

 3- Yeni ve güçlü bir yönetim oluşturulmasıdır.

Basınla yapılan istişare toplantısından sonra, yine basınla birlikte Şanlıurfa valisi Abdullah Erin'le bir görüşme yapıldı. 

Vali Abdullah Erin kendisine arz edilen talepleri dinledi, kayyum heyeti ve  basının önünde gereğinin yapılması için talimat verdi. 

Yine basın önünde, Şanlıurfaspor'un eski başkanlarından Emin Yetim'i telefonla arayarak alacaklarını hibe etmesini istedi. Emin Yetim "Şanlıurfaspor için alacaklarını hibe ettiğini ve bundan sonra da her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti."

Bu bir starttı, bir başlangıçtı. Bu başlangıç sayın valimizle başladı. 

Sayın valimizin, yakın zamanda  diğer yöneticilerle yemekli bir toplantı yaparak bu işi çözeceğine yürekten inanıyoruz.

Şanlıurfaspor için tükenen umutlar, sayın valimizin başlattığı bir kıvılcım ile yeniden umutları yeşertti. İki buçuk milyon bir şehirde, bunun içinde 800 bin genç barındıran bir şehirde spor olmazsa olmazdır.

Valiliğimiz, Büyükşehir belediye ve belediyelerimiz, STK'lar ve İş adamların kenetlenmesi ile gereğinin en kısa zamanda yapılacağı inancı ile yeni güçlü kurulacak bir yönetimle yeniden birlik ve beraberlik içinde Şanlıurfasporumuzun hızla yükseleceği güzel günler görmek dileğiyle... kalın sağlıcakla.

YORUMLAR

  • 0 Yorum