Reklam
Reklam
Urfaspor İçin Gün Birlik Beraberlik Günüdür
Ahmet Bulut

Ahmet Bulut

 • Google Plus
 • Youtube
 • Instagram
 • LinkedIn
 • Xing
 • Flickr
 • Tumblr

Urfaspor İçin Gün Birlik Beraberlik Günüdür

10 Ocak 2021 - 20:53

Tam umutların tükendiği ve düştük dediğimiz bir anda transfer tahtasının kapanmasına son saatler kala yeni transferler taraftara umut olmuş ve bu ligde kalacağımız ve hatta belki de şampiyonluk ve playoff heyecanı yaşayabiliriz umudu yeşermişti. İyi bir yönetimle birlikte, bu lige göre iyi transferler yapılmıştı. Taraftar büyük heyecan yaşamış ve "biz bitti demeden bitmez" diyorlardı. Herşey yoluna girmiş gibiydi. Tam bir birlik havası oluşmuş görünüyordu. Takımda artık yenilgi yerine, galibiyet serisi bekleniyordu.

Ancak beklenen olmadı, her maç sonrası hüsranla biten yenilgiler, sonrasında teknik direktör değişiklikleri de takımı ayakta tutmadı. Her maç sonrası yönetimden gelen açıklamalar gelecek hafta için umut içinde beklediğimiz galibiyet bir türlü gelmedi. Takımın kötü oynamasının yanısıra, iyi oynadığı maçlarda ise hakem hataları nedense hep bizim takımı buldu. Oynadığımız takımlara karşı hiç şans bizden yana olmadı. çöktükçe çöktük, ligin dibinden hiç çıkamadık. En son oynadığımız Velimeşespor maçında son saniyede ki aleyhimize verilen penaltı ile TFF tarafından Urfaspor'un istenilmediğini göstermektedir.

Son yıllarda kötü gidiş durmadan devam ediyor ve herkes bir birini suçluyor, herkes ben konuşacağım, tüm gerçekleri açıklayacağım diyor ama bu güne kadar çıkıp gerçekleri açık ve net anlatana rastlamadım. Hep sözde kalıyor, bundan sonrası içinde gerçekleri anlatacak biri için hiç bir umudum ve beklentim yoktur. Yönetimde samimiyet ve profesyonel çalışma sorunun olduğunu düşünüyorum. Bu iş iki üç kişinin üstüne bırakılmayacak kadar ciddidir. Yönetimden bir istifa geldi, devamı gelir mi bilinmez?

Ligden düşecek ilk takım görünüyoruz. İşimiz çok zor ancak kalmayı başarabilir miyiz? Bunun için tek şart var: "Birlik beraberlik ve inanmak" gün birlik beraberlik günüdür. Şehir olarak inanmak için birlikte hareket zamanıdır. İş çok ciddi geç kalmadan bugünden transferler bitmiş ve tahta açılmalıdır. yarına bırakılmayacak önemdedir. Velhasıl bahtımız kara Urfaspor sevdamız yok ediliyor.

Bir marka olan Urfaspor'umuza geç müdahale ettiğini düşündüğüm yine de yaptığı son hamle ile bize umut veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa'mızın mülki amiri değerli Valimiz Abdullah Erin'den de Urfaspor'umuza aynı katkı ve aynı hamleleri bekliyoruz. Son söz olarak, ikinci yarının takımımız için herşeyin beklediğimiz gibi olmasını ve seri galibiyetlerle çöküşden çıkmasını diliyorum. Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR

 • 1 Yorum
 • A.ŞAKAK
  3 ay önce
  Ahmet bey şanlıurfa sporumuz için kaleme aldığınız bu yazı son derece reel bir o kadar da darmatik. Temenniniz temennimizdir.