Reklam
Yeni Dönemde 10 Öncelik Ve Özellik
Enes Uğuzlu

Enes Uğuzlu

Yeni Dönemde 10 Öncelik Ve Özellik

11 Eylül 2019 - 20:43

YENİ DÖNEMDE "10 ÖNCELİK VE ÖZELLİK"

1- Öncelikle ve özellikle, Öğretmenliğe yeni adım atmış bay bayan hocalarımızı tebrik ve takdir ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.
Yine, yeni öğrencilik hayatına başlamış olan minnacık çocuklarımıza da zihin genişliği ve başarıları diliyorum.

2- Öncelikle ve özellikle, Kur'anın rehberliğinde, Resulullahın önderliğinde hayat yaşayan ve bu mübarek kutlu yaşamı ile örneklik teşkil eden öğretmen hocalar ve öğrenciler olmaya gayret edelim inşaallah.

3- Öncelikle ve Özellikle, Başta memlekettim siverek ve köyleri olmak üzere, şehrimize memleketimize yeni atanan bay/bayan öğretmen hocalarımıza, insanlık ve erdemlik adına kol kanat gerelim, Her türlü yardım ve rehberliğimizi onlardan esirgemeyelim. 

4- Öncelikle ve Özellikler, Orta okul, Lise ve Üniversite öğrencisi bay bayan arkadaşlarıma tavsiyem, boş şeylerle vakit öldürmeyin, derslerinize dört el ve dört gözle odaklanın.
Gelip geçici olan sınırlı eğitim sahamızı ihmal edip, keyfi gezip tozmalardan, vaktimizi katleden arkadaşlardan uzak durmaya çalışalım hatta ve hatta onlara okuma ciddiyetimizi en bariz bir şekilde gösterelim ve en güzel şekilde örnek olmaya çalışalım.

5- Öncelikle ve Özellikle, Anne babalar olarak, ilk öğretim sürecindeki çocuklarımıza iyi ve güzel muamelelerde bulunalım, onların ders çalışma alanındaki en büyük destekçileri olmaya çalışalım. Okul/ders alanında ufak tefek başarısızlıklarından veya çalışmamalarından dolayı onları azarlamak yerine, kendimizin onlara her türlü ilgi ve alaka  noktasında test edelim ve bu bağlamda yeterliliğimizi gözden geçirelim.

6- Orta okul, Lise ve üniversite öğrencileri olarak, ekstradan bilgi havuzumuzun ilgi alanında olan farklı kitaplar da okumaya yer verelim. unutmamalıyız ki, fert ve toplumsal olarak başarısızlıklarımızın temel neden ve niçinleri, okumaya dolayısıyla bilinçlenmeye odaklanmayıp yeterli ve nitelikli bilgiye sahip olmadığımız için, bilindik olumsuzluklarla yüzleşiyor ve hatta bizzat yalan ve yanlışların failleri bizzat kendimiz oluyoruz. bilgi ilgi ister, ilgi ise fedakarlık, odaklanma ve zaman ister.

7- Öncelikle ve Özellikle, Öğrenciler olarak hocalarımız, anne ve babalarımızın bizlere vermiş oldukları hiçbir sorumluluktan kaçmayalım. unutmayalım ki, verilen her bir sorumluluk, biz öğrencilerin hayata daha emin ve daha yetkin adımlarla adımlar atacağımızı sağlayacak ve her alanda kişilik ve kimliğimizi oturaklı bir düzeye kalkındıracaktır. 

8- Öncelikle ve Özellikle, Haddim olmasa da, Öğretmen hocalarımıza tavsiyem, öğrencilerini hiçbir şekilde ihmal etmesinler, onları yeterli ve donanımlı bir şekilde yetiştirmeye çalışsınlar, bizler aldığımız maaşlarımızı hak etmekle sorumluyuz.

9- Öncelikle ve Özellikle, Öğrenciler olarak her türlü ahlak dışı söylemlerden ve yaşamlardan basit konuma indiren her türlü tercihlerden uzak duralım kardeşlerim. unutmayalım ki, insan ahsen-i takvim ( en üstün ) bir varlık olarak yaratılmıştır.

10- Son maddede de, Başarı Adamı Mümin Sekmanın şu sözünü zikredelim. 
(Her şey seninle başlar) evet, Her şey bizimle başlar, başarı Allah'tandır. Her türlü tedbiri ele alıp, takdiri Allah'tan bekleyen kaliteli insanlar olmaya gayret edelim.

Selametle Kalın 
Hocalarımıza ve Değerli öğrencilerimize
saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

Kalın sağlıcakla...,
,

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ebuzer yanlız
    2 ay önce
    Selamun aleykum allah razı olsun enes kardeşim eğitimle ilgili ayet arzetseydin MAKBUL olurdu.