Reklam
Ak Parti 18. Yaşını Kutluyor
Hüseyin Kaya

Hüseyin Kaya

Ak Parti 18. Yaşını Kutluyor

14 Ağustos 2019 - 22:12

Biz de Ak partiyi tebrik ediyoruz. Lakin Ak parti geçtiğimiz üç genel ve bir yerel seçim olmak üzere tam dört seçim sonuçlarına dayanarak muhasebelerini yapacaklarını beyan etmelerine rağmen bir türlü istenilen revizyonu gerçekleştiremedi. Halk büyük bir beklenti içerisinde lakin bir türlü beklentiler karşılanamıyor. Çünkü Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yani Cumhurbaşkanına bu fırsatı tanımıyorlar, bazı grup ve ailelerin sımsıkıya Cumhurbaşkanını ablukaya almaları; Sayın Cumhurbaşkanını bir türlü ayağa geçiremiyor. Bu olumsuzluklar hem ak parti içerisindeki dava sahiplerini hem de Ak partiye gönül veren seçmenin kaygılarını artırmaktadır.
 Bu kaygılar artıkça hem kopmalar artmakta hem de parti içerisinde ayrık sesleri yükselmektedir.

Kurulu düzenlerinin bozulmasını istemeyen rantçı çevreler ayrık sesleri bastırmak ve uyanışı engellemek için bu ayrık sesleri çeşitli grup ve terör örgütlerine hizmet etmekle veya davasına ihanetle suçlayarak, hatta Sayın Genel başkanın ağzından söyleterek, en üst düzeyde tepki oluşturarak kurulu duzenlerini korumaya çalışıyorlar. Ak partinin kan kaybettiğini bilmelerine rağmen koltuklarını ve rantlarını koruyorlar.

   Genel başkanını ablukaya alanlar bu davada Yalnız bıraktılar. Dava arkadaşlarının arasına fesat ve fitne karıştırarak kendilerini en yakındakilerle değiştiler. Şu anda Sayın Cumhurbaşkanının manevra alanı daralmış yapmayı düşündüğü revizyon dahi sağlıklı olmayacaktır. Küskün ve tecrübeli gerçek dava arkadaşlarının seslerine kulak vermedikçe Ak patinin ve Sayın Cumhurbaşkanının kurtuluşu zor gülünmektedir. Bugün başkanlık sisteminde bakanlık sayısı 16 olmasına rağmen karar makamı sadece başkan olarak işaret edilmektedir. Bu güvensizlik bürokrasiye de sirayet ettiğinden kimse inisiyatif alamamaktadır. Bu da başarısızlığı ardından getirmektedir maden bütün yük Cumhurbaşkanının sırtında olacaksa bu kadar bakana ve bürokrasiye de ihtiyaç yoktur.

Sayın Cumhurbaşkanının yapması gerken en önemli revizyonu en yakınındakilerden başlayarak etrafını saran ve nefes almasını engelleyen sahte yüzlerle başlamalı. Kim ki Cumhurbaşkanının her fikrine ve faaliyetine alkış tutuyorsa onun elenmesi gereklidir. Yola birlikte çıktıkları arkadaşlarının seslerine kulak vermeli ülkenin geleceğiyle ilgili 100 yıllık modern hedefler belirleyerek geleceğe güçlü adımlarla ilerlemelidirler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum