Reklam
Hüseyin Kaya

Hüseyin Kaya

Sesleniş

12 Eylül 2019 - 13:15

             Sayın cumhurbaşkanı Büyükşehir belediye başkanları toplantısında gayet iyi ve çok samimi bir seslenişle desteklerini büyükşehir belediye başkanlarına iletmesi yeni bir başlangıcın,  yeni bir politikanın filizlenmesi heyecanımızı canlandırdı.
            Özellikle İstanbul büyükşehir belediyesi üzerinde ince mesajlar vererek izlenen yöntemin yanlış olduğunu ve sonuçtan mağduriyetlerin orta çıktığını açıkça ifade ettiler.
       Bu güzel duygu ve düşüncelerinin ifade edilmesinin yanında icraata de faaliyet göstermesi tüm temennimizdir.
            Lakin gerçekten yerel yönetimlerden yeteri kadar ülkeye fayda sağlanması isteniyorsa ciddi bir denetim ve kontrol mekanizmasının mutlaka oluşturulması lazım.
            Bu mekanizmanın yaptığı  denetim ve yayınladığı raporlar şayet bir yolsuzluk, haksızlık,hatalı işleyiş tespit ettiğinde öncelikli olarak kendi partisindeki belediye başkanlarına hukuki soruşturma başlatmalı ki diğer parti belediye başkanlarının hata yapma ihtimalleri ortadan kalksın.
   Öncelikle kendi yüzümüzü yıkamalı ki başka yüzlerin kirliliği fark edilsin.
          Şayet yerel yönetimlerdeki tüm olumsuzluklara karşı ciddi yaptırımlar oluşturulup uygulanırsa, belediye başkan ve ekipleri bölgelerine ciddi boyutlarda hizmetler sunabilirler.
           Yerel yönetimlerden merkezi yönetim bütçelerine ciddi bir katkı dahi sağlayabilirler.
    Yerel yönetimlerin hizmet anlayışıyla var olmaları için
 Sorumlu bakanlık hariç hiç bir bakanlığın ve milletvekillerinin belediyelerin ihale ve faaliyetlerine müdahil olmaması lazım.
          Bu hassasiyetle hareket edildiği zaman Sayın Cumhurbaşkanının umutları yeşerir hayalleri tavan yapar. Hizmetlerin ve ülkenin devamlılığı için reisin baş Ömer olması lazım gelir.
  Beytül mal anlayışı her daim canlı tutulması gerekir. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi zor durum hepimizi olumsuz etkileyen bir fırtınadır.
        Bu fırtınadan minimum etkiyle kurtulmak için el ele vermek bütünlük içerisinde hareket etmek lazım gelir.
          Burada en büyük görev yine Sayın Cumhurbaşkanına düşmektedir.
       Güçlü bir lider güçlü bir yönetim demektir. Sayın Cumhurbaşkanına Hz. Ömer gücü, adaleti nasip olması dileğiyle hoşça kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum