Reklam
"Uyanma zamanı"
Hüseyin Kaya

Hüseyin Kaya

"Uyanma zamanı"

08 Ekim 2019 - 09:03

 Kimse yanlış anlamasın geçmişe bakıp atalarımızla övünerek savaş meydanında galip gelemeyiz.
 Bugün savaş teknolojimize bakarak ne olduğumuza karar vermeliyiz. Askeri gücümüz ne kadar iyi olursa olsun yalnız hareket etmek, yalnız kalmak demektir. Dönüp dostlarımızı aramalıyız
Dost ve müttefiklerimiz kimlerdir. Neden bu coğrafyada tek silahşoruz.
Eğer ardımızda kimse yoksa belki biz yanlış yoldayız.
Savaş sadece silah gücüyle olmuyor eğer ekonominiz çökmüşse zaten yenilmişsiniz demektir. Biz savaşı zaten kaybetmişiz. Ekonomimizin tek haneye düştüğü söylendiği gün temel ihtiyaçlara ve diğer yan ürünlere yüksek oranlarda zam yapılması gerçek enflasyonun ne aşamada olduğu açığa çıkıyor.      
 Gerçek enflasyon ne hükümetten ne halktan ne de toy bakandan utanır. Gerçek neyse tüm çıplaklığıyla gün yüzüne çıkar. Lakin bu kadar yalan dolan rakamların ortalıkta cirit atması Sayın Cumhurbaşkanını hiç mi rahatsız etmiyor.
 Halk 2 yıl evvelki halk değil gittikçe daha çok homurdanmaya ve sesli düşünmeye başlamış bu da Ak partinin oy ve güç kaybettiğinin göstergesi.
 Ekonominin iyi idare edilmediği herkesimden yüksek sesle dile getirilmekte ancak halen üç maymunu oymaya devam ediyorlar. Bu da darağacına çıkmak demektir. Darağacına çıktınız mı ayağınız mutlaka kayar.
Bugün hükümetin ayağının kayması, Sayın Erdoğan’ın zayıflaması ülkenin hızla kan kaybetmesi olduğunu herkes iyi biliyor.
 Bu kadar karmaşık ve hatalı bir dış siyaset içerisinde yüzünün akıyla çıkacak bir babayiğit siyasi güç olduğunu da göremiyorum. Acil olarak ekonomide ve dış siyasetimizde değişiklik yapılmalı her ne kadar "Dere geçerken at değiştirilmez" dense de biz ortada kalmış yani boğulmak üzereyiz .

YORUMLAR

  • 0 Yorum