Reklam
Anneler Ölmesin
Meral Bayat İnat

Meral Bayat İnat

Anneler Ölmesin

24 Ağustos 2019 - 12:01


Bırakın dünyayı çocuklar yönetsin.
Bir kız ağlıyordu kapıyı açtım, ağlayan kızım ne oldu?
Prensesim  

 Ne oldu korka korka sordum çünkü öyle bir ağlıyordu ki kelimeler boğazına düğümlenmiş bir şey olmuştu.
Evet bir şey olmuştu çünkü sekiz yaşındaki kızım “kekeleye kekeleye neden anne neden anneler ölüyor; anneler ölmesin ne olur ölmesin ne oldu kızım bak burada yanındayım.” Ayaklarıma sarılarak. “Yok anne yok senin için değil internette ki anne için ağlıyorum.” Orda kafama dang etti anladım ki kızım Emine Bulut için ağlıyordu. Anneee dedi kekeleyerek ne olur anneler ölmesin.

Annelere karışmasınlar anne onlarında çocukları var şimdi annesiz ne yapacaklar? Diyemedim kızım bu ilk değil ki, sonda olmayacak. Guzel ülkemde darağacı kurulmadan bu zulüm bitmeyecek.

Ne Emineler katledildi. Bir iki gün yazarlar çizerler biter. Ya o çocuklar ya annesi gözü önünde öldürülen oy çocuk bir daha kime güvenecek, kime sığınacak? O yaştaki çocuktan ne beklersiniz artık?

Hani biz Hz. Muhammed’in ümmeti idik ve bir ses yükseldi veda hutbesinde “kadınlar size Allahın emaneti” siz emanetinize böyle mi sahip çıkıyorsunuz? Ahlak ve namus deyince neden sadece herkes kadından biliyor. Bırakın ne olur bırakın ey bizi yönetenler. Bırakın dünyayı çocuklar yönetsin…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum