Reklam
Reklam
Vakit Daralıyor
Ömer Öztürk

Ömer Öztürk

Vakit Daralıyor

19 Şubat 2021 - 13:41

Sevildiklerini, anne baba olduklarını hissettirin onlara. Çaresiz sanmasın, evlatsız bilmesin ömürlerinin son demlerinde kendilerini. Canları sıkılmasın, buğulu gözlerle beklemesinler yolları. Hızır gibi girin içeriye çağrılmadan, kapıyı çalmadan, götürün her şeyi bir şey lazım mı sormadan… İşitin, sesleri geliyorken… Çökün dizlerinizi, öpün hikmet kokan ellerini… Dokunun, buruşmuş tenleri henüz soğumadan… Uğurlasınlar hep sizi, siz uğurlamadan...  Çocuğunuzun size sarıldığı gibi koşup sarılın, beyaz çarşafa sarmadan….   
              Firakın farkına varmamış, acısını tatmamış sen… Kullanmadan borçlanacağın yaştan kork ve endişelen; Keşkelerle doldurulmuş yutkunmuş boğazdan…  Sonu pişmanlık olan ertelenmiş, ötelenmiş, vazgeçilmiş, zamanında tecelli etmemiş tüm gitmelerden… Dokunulmamış, doldurulmamış, yırtılmış  tüm sayfalardan… 
            Zaman, vakit, süre sana bir şey çağrıştırır mı bilmem. Lakin durmuyor,  buharlaşıyor ömrümüz her gün…  Ey sonu hicrana mecbur insan, harcamadan geçmesin muvakkat zaman, telafisi olmaz hasret barındıran müstakbel gözyaşının… Yalvarıyorum, boynunu bükme gölgesinde büyüdüğün iki çınarın.  Sağken kıymet bilmedikten sonra, elini uzatma tabuta…  Kendini tatmin etmek adına mezarı başında sarhoşvari naralar atma…. Sanki mazide çok seviyormuşçasına resmini asma kutsal kitap gibi duvarlara…. Mevlitler okutup ruhlarını incitme, ihanetin görünen kısmıdır bu aslında…. Neden ölünce  gidiyoruz sevdiklerimizin yanına  neden . Ve ölünce sarılıyoruz tabutlarına…. En güzel naatları besteliyoruz yokluklarında….?
             İrkil ve kendine gel… Saatçiklerin var artık… Ne kadar koklarsan kâr kalacak…Kaç saniye geçirsen o senin olacak …. Ve sen onun…!
              Bırak kendinle cebelleşmeyi  daha ne duruyorsun daha ne bekliyorsun … Şimdi değilse ne zaman diye kendine mırıldan…   Zira geç kalınca sevsen ne olur sevmesen, gitsen de olur gitmesen de…! 

YORUMLAR

  • 1 Yorum