Reklam
Urfa'da Yüksek Doğurganlık-3
Sadık Kurt

Sadık Kurt

Urfa'da Yüksek Doğurganlık-3

24 Eylül 2019 - 21:52

Seyda;
Değerli kardeşlerim, hepinizi sevgiyle saygiyla selamlıyorum. Neden yüksek doğurganlığa, çok çocuk yapmaya hayır diyoruz??

Eğitim konusuna kısmen değindik. Özellikle eğitimin devlet ayağıyla ilgili kısmına kısaca değindik.

Ne demiştik?? 
Urfamızda çok yüksek doğurganlık sonucu her yıl 60.000 çocuğun okullu olduğunu,bunun sonucunda her yıl 2000 yeni dersliğe ve bunun paralelinde her yıl binlerce öğretmen ve personel ihtiyacının ortaya çıktığını ifade ettik.

Dedim;
Seyda kardeş. Devlet adına niye konuşuyorsunuz.Bu devletin sorunudur. Diyelim ki benim on çocuğum var. Bu on çocuğum askerliğini yapiyor,yaptığı her işte vergi veriyor.Hatta kundaktan itibaren alınan sütten,çocuk bezinden,her türlü giysiden devlet vergisini aliyor.Yaş 20 yi basınca silah altına girip paşa paşa vatan için,millet için vatandaşlık görevini yapıyor.İcabında canını feda edip şehit oluyor.

Eee, bütün bu fedakarlıklarının yanında devlet de, vatandaşına karşı devlet baba görevini yerine getirsin bir zahmet.

Haksız miyim Seydayımın??
Söyler misin.???

Seyda;
Sadık kardeşime 
çok teşekkür ediyorum. Devletin en önemli vazifesi; yeni nesli sağlık, emniyet ve huzur içerisinde geleceğe taşımaktır. Bunu nasıl yapacak?? Muhakkak ki,bunun yolu yöntemi eğitimdir.Bunu zaten devlet düşünüyor.Benden, senden, hepimizden ziyadesiyle düşünüyor.Nasıl düşünüyor??
Devletin menfaatleri çerçevesinde düşünüyor.

Unutmayalım ki; her fert, grup, toplum, örgüt gibi devlet de kendini koruma Ve geliştirme refleksi içerisinde bulunur.Bu kaçınılmazdır.

Bütün bunlara rağmen unutmayalım ki; yüksek doğurganlığın her türlü sonuçları; dönüp dolaşıp,eninde sonunda gelip kabak gibi başımızda patlamaktadır.

Haa,bu kabak nasıl başımızda patlamaktadır.Şimdi onu anlatayım.

Dedim;
Seyda kardeş, müsaadenle şimdi bu kabak işine girmeyelim. Şimdilik bir çay molası verelim. Sonra devam ederiz inşallah.

YORUMLAR

  • 0 Yorum