Reklam

Bülent Arınç: İfade Özgürlüğüne Saygı Duymalıyız

Bülent Arınç'tan gündemdeki konular hakkında çarpıcı açıklamalar geldi. Televizyon programında gündemdeki konuları değerlendiren Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, önemli açıklamalarda bulundu.

Bülent Arınç: İfade Özgürlüğüne Saygı Duymalıyız

Bülent Arınç'tan gündemdeki konular hakkında çarpıcı açıklamalar geldi. Televizyon programında gündemdeki konuları değerlendiren Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, önemli açıklamalarda bulundu.

Bülent Arınç: İfade Özgürlüğüne Saygı Duymalıyız
10 Eylül 2019 - 10:41
Reklam

Televizyon programında gündemdeki konuları değerlendiren Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, önemli açıklamalarda bulundu. Kayyum atamalarından, kurulacak yeni partiye kadar birçok soruya yanıt veren veren Arınç, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen 9 yıl hapis cezasıyla ilgili, "Kaftancıoğlu'nu sevmiyor olabiliriz. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezasıyla ilgili "Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız" dedi.

Habertürk'te yayımlanan bir programa konuk olan Arınç, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen 9 yıl hapis cezasıyla ilgili sorulan soruyu da cevapladı. Arınç, daha önce Sakine Cansız'ların öldürülmesiyle ilgili sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. Arınç "Devlet adam öldürmez. Devlet yakalar; alır, getirir ve mahkemeye verir. Susturucuyla adam öldürmez" dedi.

"TAHAMMÜL ETMEK ZORUNDAYIZ"

Kaftancıoğlu'nu sevmediğini, beğenmediğini, yazdıklarına katılmadığını belirten Arınç "Bunlardan dolayı ceza verilecek olacak, ben bir hukukçuyum, bu mesajlar toplumu infiale sürükleyecek olsa, 2013'te bir soruşturma açardı savcılarımız. Ama üzerinden 6 yıl geçtikten sonra dava açılıp hemen 2-3 celsede karar veriliyorsa buna nasıl bakmak lazım?" ifadelerini kullandı.

Arınç "Verilen kararın iyi ya da kötü olduğunu söylemekten uzağım. Kaftancıoğlu'nu sevmiyor olabiliriz. Seçimi kazandı bir kahraman haline getirdiler. Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız" dedi.


‘AHMET TÜRK’ÜN TERÖRLE ALAKASI YOKTUR’

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyım atanmasına değinen Arınç, kayyım kararlarının yasal olduğunu söylerken, Ahmet Türk’le ilgili yorum yaptı. Arınç “Ben sadece Ahmet Türk’ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk’ün benim üzerimdeki hakkı şudur: Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk’ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir.”

‘HAİN SIFATINI YAKIŞTIRAMAM’

Arınç, Ali Babacan ve diğer eski AK Partililerin yeni parti çalışmalarıyla ilgili konuştu. Arınç “Hepsi bizim çok sevdiğimiz değerli insanlarımız. Ben onlara birilerinin yaptığı gibi hain sıfatını kesinlikle yakıştıramam. Belki bu sıfatı gelişigüzel kullananların kendileri o sıfata daha layıktır. Bunlar temiz insanlardır ama siyasette yanlış yapıyorlar” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum