Reklam
Reklam

CHP’li Tanal’dan “Biz Yoksak Doğalgaz Yok” Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tepki!

“YÜCE DİVAN’DA YARGILAMA SEBEBİ OLUR”

CHP’li Tanal’dan “Biz Yoksak Doğalgaz Yok” Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tepki!

“YÜCE DİVAN’DA YARGILAMA SEBEBİ OLUR”

CHP’li Tanal’dan “Biz Yoksak Doğalgaz Yok” Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tepki!
16 Şubat 2024 - 17:03
Reklam

CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Ordu’da mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, belediye seçimlerini kastederek sarfettiği “Biz varsak doğalgaz var biz yoksak doğalgaz yok” sözlere sert tepki gösterdi.

Erdoğan’ın oy için halkı hizmetten yoksun bırakmakla tehdit ettiğini, demokratik seçim ilkelerini ihlal ettiğini belirten Erdoğan, “Demokratik seçim ilkelerinin hepsinin ihlal edilmesi, Yüce Divan’da yargılama sebebi olur” dedi.

SEÇİMİ DE İPTAL ETSİNLER!


CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın X sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:


“Göreve başlarken yaptığı “tarafsızlık yemini”ni yok sayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, oy için halkı “hizmetten yoksun bırakmakla” tehdit etmeye devam ediyor.

Ordu ilinde mitingde konuşan Erdoğan, "Bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi açık konuşuyorum, doğalgazı nasıl getirecek? Biz varsak doğalgaz var biz yoksak doğalgaz yok” deyiverdi!


Erdoğan, aldığı kararlardan dolayı Anayasa Mahkemesi’nden rahatsız, Danıştay’dan rahatsız.

AKP’ye, Cumhur İttifakı’na oy vermeyen vatandaşlardan rahatsız.


Vatandaşlarımız, şehrine hizmet getirmeme tehditlerine, şantajlarına boyun eğer mi sandın Sayın Erdoğan?

Erdoğan’ın adaletli, eşit ve adil seçim ilkelerini ihlal etmesi nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu’nu (YSK) da göreve davet ediyoruz.

Hiç kimsenin Cumhurbaşkanlığı makamının arkasına sığınarak suç işleme özgürlüğü yoktur.


Cumhurbaşkanı sıfatını kullanan Erdoğan’ın söylemleri, ayrıştırmaya, ötekileştirmeye, düşmanlaştırmaya yöneliktir. Erdoğan, seçimin objektif, eşit, adil ve demokratik ilkelere uygun şekilde yapılmasını engelleyecek tarzda açıklamalar yaparak kamuoyunu etkilemektedir.


Anayasa’yı yok sayan, Danıştay’ı yok sayan Erdoğan, YSK’yı da yok sayar. O zaman hepsini toptan kaldırın, seçimi de iptal etsinler!

Göstermelik seçim, bu ülkeye en büyük kötülük olur. Hukuk güvenliğinin kalmadığının göstergesi olur. Bunu dış dünyaya anlatmamız imkansızdır. Demokratik seçim ilkelerinin hepsinin ihlal edilmesi, Yüce Divan’da yargılama sebebi olur.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum