Reklam
Reklam

  Şanlıurfa'dakii Hastanelere Üstün Başarı Belgesi Verildi

Sağlık İl müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeye yer verildi

  Şanlıurfa'dakii Hastanelere Üstün Başarı Belgesi Verildi

Sağlık İl müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeye yer verildi

12 Ağustos 2022 - 20:27
Reklam
Reklam

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi kapsamında her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen sağlıkta kalite değerlendirmeleri yapılmakta olup; İlimizde 2022 yılı için; Tüm kamu hastaneleri ile İl geneli tüm Ağız ve Diş merkezlerimiz olmak üzere toplamda 16 Kamu Kurumumuzun Bakanlık Kalite Değerlendirmeleri ve Denetimleri başarıyla tamamlanmıştır.
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm; Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Denetimlerde ADSH,2 Ağız Diş Sağlığı merkezi ve 13 Kamu Hastanemizden 8 hastanemiz üstün Başarı sağladıkları için önümüzdeki yıl Kalite denetimlerinden muaf olacaklardır. Bu nedenle Hastanelerimizde çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.Covid19 Pandemi sürecinin kurum ve çalışanlarda oluşturduğu yıpratıcı ve yıkıcı etkilerinin azaltılarak ve çalışma motivasyonunu arttırıcı faaliyetlerle sürecin sağlıklı ve başarılı bir şekilde olması sevindiricidir. Ben tekrar tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederek başarılarının devamını dilerim dedi.
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü İl kalite koordinatörü N. Esma UĞURLU;
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü İl Kalite Koordinatörlüğü olarak ilimizde sağlık hizmetinin etkin, etkili, verimli, zamanında ve hakkaniyet çerçevesinde sunulması adına hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak yönünde Sağlık Bakanlığımızın 2022 yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirme ve Denetimleri İlimizde toplamda 13 kamu hastanemiz ile ADSH ve 2 adet ADSM ve üstün bir başarıyla tamamlanmıştır. Bir önceki döneme göre kamu hastanelerimizin yıllık ortalama kalite puanları oldukça yükselmiş olup, ülke geneli ortalamanın üzerinde olduğu görülmüştür.
Pandemi sürecinde yorgun düşmüş sağlık çalışanlarımız ve idarecilerimizin üstün gayret ve destekleri olmuş. Bakanlığımız değerlendirmeleri denetimleri sonucunda kalite de toplamda 16 Kamu Kurumumuzun göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı Müdürlüğümüz bünyesinde İl Sağlık Müdürümüzün ve Hizmet Başkanlarımızın katılımları ile Hastane Yönetiminden Başhekimlerimize Hastanelerimiz adına plaket ve teşekkür takdimi gerçekleştirilmiştir.
Sağlıkta kalite hizmetlerinin hastanelerimizde daha üst seviyelere çıkarabilmek adına İl Sağlık Müdürlüğümüz olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Halkımızın da bu yönde desteklerini beklemekteyiz dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum