Reklam
Reklam

Urfalı Yazar Konu'nun "Paralı Kapının Gelini" Kitabı Çıktı

Şanlıurfalı Yazar Hatice Kondu Konu'nun, Paralı Kapının Gelini isimli romanı yayımlandı.

Urfalı Yazar Konu'nun "Paralı Kapının Gelini" Kitabı Çıktı

Şanlıurfalı Yazar Hatice Kondu Konu'nun, Paralı Kapının Gelini isimli romanı yayımlandı.

Urfalı Yazar Konu'nun
05 Eylül 2023 - 10:12
Reklam
Reklam

1950 li yıllarda gerçekte yaşanmış bir kadının hayat hikâyesini konu alan bu çalışma, coğrafyanın kaderi olan, ezilen bir annenin çok zor şartlarda ve ağır koşullarda evlatları için verdiğin mücadele, azim ve fedakârlıkla filmlere konu olabilecek anıt bir eser niteliğinedir. Genel olarak sürükleyici ve akışkan bir üslupla kaleme alınmış, okurken bir sonraki sayfayı merakla bekliyorsunuz.

Her alanda hayatı üreten ancak, duygusal öfkeler, feodalizm etkenler, yöntemler ve baskılarla, ezilen, dışlanan, aşağılanan bir kadını, Bilimsel düşünceye dayalı, ideolojik bir inançla kendini yetiştirmiş, yeniliğe, gelişime ve değişime açık bir kadının kaleme alması, Kadın iradelerinin örgütlüğü adına duyulan gururun bir başka göstergesi olsa gerek. Kitap internet satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Yazarın kitap hakkındaki notu:"1949 yılının Türkiye’sinde yaşamış bir kadının gerçek hayat hikâyesini paylaşmak istedim sizlerle. Bir annenin elli altı yıllık çilesini, çocukları için nelere katlanmak zorunda bırakıldığını anlatmaya çalıştım. Okurken bir çok yerde gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız; belki yüreğiniz parçalanacak ve “keşke” diyeceksiniz: “keşke o tarihlerde yaşasaydım ve tüm benliğimle Meryem’e yapılan haksızlıkların karşısında dursaydım!” Bazı yerlerde de şaşırıp kalacaksınız; bir köy dolusu insanın bunca işkenceyi, haksızlığı, hakareti… film izler gibi ‘merakla’ izlemesine.

 İyi okumalar."

Esma KUŞ/ Urfa Radikal

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Sevim Gülşener
  2 ay önce
  bir annenin şartlar ve koşullar ne olursa olsun, yüreğini nasıl ortaya koyduğu azim ve fedakârlıkla mücadele ettiği anlatılıyor. Yazara Kadınların sesi olduğu için teşekkür ederim.
 • Aysel Görgüner
  2 ay önce
  Bu Coğrafyada kadınların acısı ve geleceği hep ortak olmuştur.
 • izzet aran
  2 ay önce
  Son günlerde okuduğum en güzel bir kitap bu diyebilirim. Yazarı kutlarım...
 • Ali Özkayalar
  2 ay önce
  "Paralı Kapının Gelini" adlı bu çalışma, benim en hızlı okuduğum bir kitap oldu. Genel olarak sürükleyici ve akışkan bir üslupla kaleme alınmış, okurken bir sonraki sayfayı merakla bekliyorsunuz. Yazarı Kutlarım bu alanda başarılarının artarak devamını dilerim.