Reklam
Reklam

Mahmut Bakışmaz: İşimizin Başındayız

Mahmut Bakışmaz: İşimizin Başındayız

Mahmut Bakışmaz: İşimizin Başındayız
26 Ağustos 2019 - 09:59
Reklam

Şanlıurfa’da inşaat sektöründe hızla büyüyen ve son üç yıldır inşaat sektörünün durgunlaşmasıyla “şirketlerinin de krizden nasiplendiğini söyleyen” Bakışmaz A.Ş. yönetim kurulu başkanı iş adamı Mahmut Bakışmaz ile urfaradikal.com takipçileri ve okuyucuları için bir söyleşi gerçekleştirdik.

 
HK: Mahmut Bey öncelikle sizi tanıyabilir miyiz, biraz kendinizden bahseder misiniz?

MB: tabi ki, öncelikle urfaradikal.com haber sitenize başarılar diliyorum. Ben Mahmut bakışmaz, Şanlıurfa Hilvan doğumluyum. Yaklaşık 12 yaşlarında hayata atıldım. Çeşitli meslek alanlarında çalışarak kendimi yetiştirdim. Zorlu bir hayat sürecinden sonra yaklaşık 8 yıl önce sektöre bakışmaz inşaat olarak ilk adımı attık. Bu süre zarfında Ahmet Yesevi bölgesinde birçok projeye imza attık.

Bu projelerle Ahmet Yesevi’deki vizyonumuzu tamamladığımızı düşünerek ve bakışmaz inşaat A.Ş markasını zirveye taşımak için Maşuk TOKİ yolundaki projelerimizle ilk adımı attık.

HK: hayırlı olsun dileklerimizi ilettikten sonra diğer sorumuza geçelim. Mahmut Bey şuan devam eden Maşuk TOKİ yolu üzerindeki projeleriniz ne aşamada?

MB: şuan iki farklı projede güvenli ve emin adımlarla ilerliyoruz. Bu projelerimizden Seyrantepe sitesini teslim aşamasına getirdik. Yoğun ilgi dolayısıyla daire satışlarımızı bitirdik.
2. projemiz olan vizyon park sitemizin de kaba inşaatını bitirmek üzereyiz. Belirttiğim gibi projelerimizi güvenle ve emin adımlarla tamamlamaya çalışıyoruz.

HK: Mahmut Bey bakışmaz inşaat A.Ş Markası sektörün neresinde?

MB: bakışmaz İnş. A.Ş markası sektörün zirvesinde olduğunu düşünüyorum.
Neden derseniz çünkü biz bakışmaz İnş. A.Ş olarak her türlü aksaklıklara ve ekonomik sıkıntılara rağmen dimdik durarak sektörde geri adım atmayarak bu sektörde öncü firma olduğumuzu; devam eden Seyrantepe ve vizyon park projelerimizle kanıtladık ve kanıtlıyoruz. Hakkımızda asılsız çeşitli spekülasyonlara rağmen işimizin başında olduğumuzu ve bize güven duyan çevreleri mahcup etmeyeceğimizi beyan ediyoruz.

HK: Mahmut Bey malumunuz Türkiye genelinde inşaat sektöründe büyük bir durağanlık söz konusu.
Hükümet emlak ve inşaat sektörünü canlandırmak için faiz oranlarında ciddi puan düşüşlerini gerçekleştirdi; faiz oranlarının düşürülmesi inşaat sektörünü nasıl etkiler?

MB: elbette faiz oranlarının düşürülmesi çok önemli oranda sektöre canlılık katacaktır. Ancak faiz oranlarının düşürülmesi tek başına yetersiz kalacağı düşüncesindeyiz de. Çünkü inşaat sektöründe kullanılan ana malzemelerden demir, çimento, diğer tüm ürün ve malzemelerin maliyetleri gün gittikçe artmaktadır. Hükümetimizden beklentimiz biz müteahhitlere de düşük faiz oranlı kredi desteği sağlamasıdır.

HK: Mahmut Bey son olarak sektöre ve piyasaya iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

MB: bakışmaz inşaat A.Ş yönetim kurulu başkanı olarak şunu belirtmek isterim. Biz Şanlıurfa’da inşaat alanında güçlü bir markayız ve güçlenmeye devam edeceğiz. hakkımızdaki asılsız yanlış spekülatif söylentilerin yersiz olduğunu ve gördüğünüz gibi bakışmaz İnşaat A.Ş yönetim kurulu başkanı sıfatıyla işimizin başındayız. Mevcut projelerimiz tamamlandıktan sonra yeni projelere imza atacağız Allah’ın izniyle. sektördeki tüm müteahhit arkadaşlara bol kazançlar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

HK: Mamut Bey bu güzel röportajımızın sonuna geldik, urfaradikal.com haber sitesi ailesi olarak sizlere ve Bakışmaz inşaat A.Ş'ye sektörde başarılar diliyoruz.

MB: asıl ben size, firmamıza gösterdiğiniz teveccüh ve haber sitenizde bize yer verdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Röportaj: Hüseyin Kaya
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum