Reklam
Bakış Açısı
Mehmet Emin KUŞ

Mehmet Emin KUŞ

Bakış Açısı

25 Ağustos 2019 - 19:40

İbadetlerini ahlak ve vicdandan yüksek tutan bir toplum iflah olmaz. Hacca gitmeyi, namaz kılmayı ahlak ve vicdandan üstün tutan bir anlayış hakim olduğu için Müslüman toplum gelişmiyor. Çünkü Kuran; imandan hemen sonra adaleti, güzel ahlak, iyi bir insan olmayı emreder. İbadetler bundan sonra gelir.
Bizim toplum, dindar olunca, adalet ve ahlaka ihtiyacı yokmuş gibi hareket ediyor.

Bir fabrikada işler düzgün çıkmıyorsa, makineleri arızalıdır. Çok hata varsa sistemde bir arıza vardır.
Hakeza bir ülkede, bir toplumda yanlışlar, ahlaksızlıklar, cinayetler vs.vs çoğalmaya başlamışsa, o toplumun bakış açısını, sistemini, yöneticilerini değişmesi gerekiyor.

Şunu da eklemeden geçemeyeceğim; bir toplum bakış açısını değişmedikçe, yönetici değiştirmesinin fazla bir etkisi olmaz. Her tarafı dağılmış bir aracın direksiyonuna iyi bir şoför vermekle araç iyileşmez.
Hem makine değişecek, hem şoför...!

&
Sayın Davutoğlu, geçmişte sadık bir dost olarak davrandı. Onların yanlışlarını usulünce söyledi. Başbakan iken istifa ettirildi, yine onlara ihanet etmedi. Direnmedi. Parti içerisinde mücadele etmeye çalıştıkça, "doğru söyleyen dışlanır" mantığı uygulandı, dolayısıyla o da herşeyi açık açık söylemek ve mücadele etmek zorunda kaldı.

Şahsen ben Sayın Davutoğlu'nu cesaretinden dolayı kutluyorum. Teşekkür ediyorum. Birilerinin iktidarın yanlışlarını haykırma vakti gelmiştir.

Ülkeye yeni bir bakış açısı, yeni bir siyasi oluşum, yeni bir umut lazım. Toplumun bakış açısını geliştirmesi, rüşvet, torpil ve faizden uzak, yatırama yönelik politikalar... Ondan öncesi, toplumsal duyarlılık, toplumsal ahlaki kuralları geliştirmesi lazım…
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum