Reklam
Küllerinden Doğuş
Mehmet Emin KUŞ

Mehmet Emin KUŞ

Küllerinden Doğuş

12 Ekim 2019 - 19:42

“Küllerinden Doğuş” bir kitap ismi, kitap, “OKUSUN” yayınlarından çıkmış, kitap 158 sayfa ve gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. Hatta yazar Emine İşbilen kendi hayatını anlatıyor.

Emine hanımla uzun süredir sosyal medyada takipleşiyoruz. Kitabı çıkınca imza gününe davet etmişti beni, ancak imza gününe gidememiştim.

 Aradan kısa bir zaman geçtikten sonra Edessa Tv’de PANORAMA isimli bir program sunan Ömer Ağ hocamızın daveti üzerine birlikte “ŞANLIURFALI YAZARLAR KONUŞUYOR” programına katıldık ve ilk defa orada yüz yüze tanıştık. Program sonrası kitabını bize imzalı olarak hediye edince,kendisine teşekkür ederek ayrılmıştık.

Doğrusu kitabı okuyacağımı pek tahmin etmemiştim. Çünkü bu kitabında birçok yazarın ilk denemesi olduğu için benim gibi binlerce kitap okumuş iyi bir okuyucu için basit geleceğini düşünerek ön yargılı davranmıştım.

Ancak kitap hakkında söyledikleri ve çektiği acılara kısaca değinmesi de dikkati mi çektiği için okumak da istiyordum.

Diğer gün müsait olunca bir göz atmak için kitabı elime aldığımda önsözünü okuduktan devamı geldi, okudukça okuyasım geldi ve bazı yerleri gözyaşları içinde okuyarak devam ettim. 158 sayfalık kitabı, bir solukta bitirdim. Ve yazıların ve yaşanılan olayların beni çok etkilediğini itiraf etmeliyim.

Aynı zamanda Şanlıurfa’da mali müşavir olan Emine İşbilen, 6 yıl boyunca evliliğinde yaşadığı acıları ve sıkıntıları usta bir kalemle gibi ele aldığını gördüm.

Kitap adeta bir roman formatında yazılmış… giriş, gelişme ve sonuç şeklinde olmuş… ancak kitapta abartı ve süsleme yok. Tamamen yaşadıklarını kaleme almış, yazar Emine İşbilen…

Ataerkil bir toplumda kadın olmanın zorluğunu, mücadelesini birçok yönüyle yaşamış ve büyük bir azim ve sabır göstererek yüz akıyla içinden çıkmış, ayakları üzerinde durmayı başarmıştır.

Yazar Emine İşbilen, evliliğini kurtarmak için çok çaba göstermiş, çok fedakarlık yapmışsa da karşı tarafın bu konuda ki çözümsüzlüğe yönelik davranış ve çabası buna engel olmuştur. Emine hanım, uzun bir zaman ve çokça acılardan sonra, bir karar vermiş ve kararının arkasında durarak bir başarı örneği sergilemiştir.

Açıkçası bende bir yazar olarak çok etkilendim ve saygı duydum.

‘Küllerinden Doğuş’ isimli kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • m emin polat
    7 ay önce
    Okuyacağım hocam anlatımına kendimi buluyorum. sabırsızlıkla okuyacam