Reklam
Reklam
Şehir Hastanesi mi, Branş Hastaneleri mi?
Mehmet Emin KUŞ

Mehmet Emin KUŞ

Şehir Hastanesi mi, Branş Hastaneleri mi?

22 Haziran 2020 - 19:17

Daha önce de yazmıştım. Şehir Hastaneleri yerine her bölgeye, her ilçeye branş hastaneleri yapılmalıdır. Şehrin sağlık yoğunluğunu tek bölge yerine farklı yerlere dağıtmak, yoğunluk sirkülasyonunu pasifize edecektir. Dolayısıyla her bölgede ihtiyaca göre bir hastane yapmak daha doğru diye düşünüyorum.


Mesela bir önkoloji hastanesi, kardiyoloji hastanesi, donanımlı bir çocuk hastanesi vs.vs yapılabilir. 

Aslında ondan da öncesi, mevcut hastanelerin doktor, cihaz ve personel açısından daha donanımlı ve daha verimli hale getirilmesi gerekiyor.

Bugün devteşti mahallesinde bulunan sıfır binasını Sağlık Bakanlığına hastane olması için devreden Haliliye Belediye başkanı Mehmet Canpolat isabetli bir karar vermiştir. Bu bölgede ciddi bir ihtiyaçtı. Bu anlamda başkan Canpolat'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Ayrıca hastane olacak binanın yolu da yeterli değil, inşallah yol sorunu çözülüp hastane donanımlı bir şekilde hizmete girer diye temenni ediyoruz.

En kısa zamanda tüm ilçelerimizde bu örnekleri görmek istiyoruz. Karaköprü ilçesi Mehmetçik mahallesinde bulunan tapusu Sağlık Bakanlığına ait yaklaşık yetmiş dönümlük arazinin de kısa sürede güzel ve dönanımlı bir hastane olarak yapılıp faaliyete geçmesini umut ediyoruz. 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mustafa Elden
  5 ay önce
  Aynen hocam size katılıyorum Ama maalesef bizim şöyle bir yönümüz var Yapılacak olan yatırımların mekan ve durumunu Yatırımdan faydalanacak halktan ziyade Burada ki Bürokratlar belirliyor. Saygılar.
 • Mehmet Guli
  10 ay önce
  Güzel bir tespit. Sorun hastane eksiği değil, sorun var olan hastanelerde sağlık personeli ve doktor eksiğidir