Reklam
Reklam
Kendi sularımızda Boğulmayalım
Yunus Çoban

Yunus Çoban

Kendi sularımızda Boğulmayalım

15 Kasım 2020 - 08:49

Mühendisi bankacı, öğretmenin polis, psikoloğun kasiyer olmadığı bir ülke için gözümüzü azıcık şu denizlere çevirelim. Sezonda birkaç balık, akarsularda birkaç baraj, birazda sulama için kullandığımız bu alan yeterli mi acaba? Mavi vatan dediğimiz üç tarafı denizlerle kaplı bir coğrafya da olmayan petrolün mühendis alımları ile su ürünleri mühendislerinin istihdam edilmesini kıyasladığımda neden bu halde olduğumuzun resmini görmüş oldum. Elbette petrol ve doğalgaz mühendislerimiz olacak, lakin denizlerle alakalı çözümler, hatta orada bulunan gazı çıkarmak için bile su ürünleri mühendisine ihtiyaç duyulacaktır.
Dedim ya kendi denizlerimizde boğulmamak için, su ile deniz ile alakalı bölümlerin mezunlarını değerlendirmemiz gerekmektedir.
Üç tarafı denizlerle kaplı cennet vatanın nimetlerinden faydalanmanın, millet olarak vatanın nimetlerinden faydalanmanın tek yolu su ürünleri mühendislerini aktif olarak kullanabilmekten geçmektedir.  
Tarım bakanlığının yapacağı atakları. Atacağı adımları yakından takip etmeye devam edeceğiz. Bakalım mühendislerin kasiyer veya bankacı olması sayın bakanı rahatsız ediyor mu?

YORUMLAR

  • 0 Yorum