Reklam
Reklam
Şanlıurfa ve Kızılay
Yunus Çoban

Yunus Çoban

Şanlıurfa ve Kızılay

09 Mart 2021 - 23:28

Şanlıurfa da sağlık alanında çalışması bakımından halk tarafından ilgi gösterilmeyen Kızılay, kan bağışı toplamakta yalnız bırakılmaktadır. İnsan için en iyi ilaç diyebileceğimiz kan, ihtiyaç duyulduğu zaman hayati bir öneme sahiptir.
 Urfa düşünce platformu olarak, Kızılay’ın beyaz kan hücresi ve kan bağışı kampanyalarına katılımı sağlamak için ekip halinde çalışmalar yürütmekteyiz. Beyaz kan hücresi ya da kısaltılmış hali ile “WBC” diye yazılan, tıp dilinde “lökosit” olarak tarif edilen ve halk dilinde ise “akyuvar” ya da “beyazküre” olarak isimlendirilen hücreler vücudu çeşitli mikroplardan ve zararlı toksinlerden koruyan vücuttaki savunma sistemimizin en önemli mihenk taşlarıdır. Herkesin bunu dikkate alıp, sağlığımız için hatta toplum sağlığı için zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde halk olarak kenetlenmeli ve Kızılay’a çalışmalarında yardımcı olmalıyız. 
Hastahaneler de şifa bekleyen vatandaşlarımızın kitlesel eksikliklerden müzdarip olması biz Urfalılara yakışan bir durum değildir. İnsan sağlığı için bu tür dernek ve sivil toplum kuruluşlarına destek vermeli ve elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız. Unutmayalım her birey birer engelli adayı, her bir birey bir gün kan ihtiyacı adayıdır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum