Reklam
Reklam
Siyasette Şifreli Konuşmalar
Yunus Çoban

Yunus Çoban

Siyasette Şifreli Konuşmalar

25 Ağustos 2019 - 20:26

Gün geçmiyor ki üstü kapalı bir söz duymayalım. Daha düne kadar beraber yol yürüyen insanlar bugün çıkmış konuşursam şu olur bu olur diyorlar. Allah aşkına konuşsan ne olur konuşmasan ne olur. Geldiğimiz durum gözler önünde değil mi? Bırakın konuşmayı veya kitaplar yazmayı, sosyal medyada paylaşım yapmaya korktuğumuz günlerdeyiz.

 Gelişen olaylar gizemleriyle beraber tarih oldurmaya çalışıyorken,
Doğru ve yanlış kavramları birilerinin etkisiyle değişiyorken,
 Önce müsaadeler verilip sonrasında suçlamalar yapılıyorken,
 Devlet adamı kavramı kaldırılmaya çalışılıp benim adamım sisteme yerleştiriliyorken, ekonomi, dış politika, işsizlik ve eğitim de işler hallaç pamuğuna dönmüşken,
 At izi it izine karışmışken çıkmış ben konuşursam şu olur bu olur.
Demem o ki bu saatten sonra konuşsan ne olur konuşmasan ne?

 Şaşırtan ise insanlara bakış açısı değil mi? Bu kadar insan çevrenin veya bir takım olayların takibi sayesinde bir fikre sahip oldular. Her kesim kendince bir görüşe ve anlayışa sahip olmasını görmemeleridir. Kısacası kimse aptal değil. Varsa millete kastı olan varsa devlete zararı olan ve her hangi biri kasıtlı bir plan içerisine girmişse birileri, açıklamayı rant üzerine çekme veya pazarlık meselesi haline getirme bu millete yapılmış bir hakaret sayılır. Gerekli merciler inşallah bu tip vakaların üzerine gider ve bu aziz millet ile dalga geçilmesini engeller. Vesselam.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum