Reklam
Türk Kürt Kardeştir
Yunus Çoban

Yunus Çoban

Türk Kürt Kardeştir

12 Ekim 2019 - 11:07

Bize anlatılan veya bizim yıllardan süre gelen okumalarımız, bölgedeki aşiretler ve kadim inşaların söylemine baktığımızda Türk ve Kürt kardeştir. Evlere, ailelere yaşam biçimlerine ve inançlarına bakarsanız Türk ve Kürt kardeştir

 Dönüp bir etrafımıza bakalım hele, dünyada neler oluyor. İnsanlıktan nasibini almamış, tarihleri insanlıktan utanılacak tecrübelerle dolu devletler ve milletler bizi birbirimize düşürmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. On asır boyunca dünyanın karakolluğunu yapmış şanlı tarihimizin yeni nesilde kodları elbette vardır. Bundan ama sadece bu kodların harekete geçmesinden korkan zavallılar. Bizi ekonomi ile korkutacaklarını zannediyorlar.

Bizi yıllardan beri her on yılda bir, bir meşgale bulup ayağa kalkmamızı engellediler. İçimizden adam aldılar çoğu zamanda adamları hep içimizde idi. Bizi buradan vurmaya çalıştılar. İçimizi çürütmeye bizi birimize kırdırmaya çalıştılar. Bazen sürgün ettiler bazen öldürdüler. Tohum olduğumuzu ve bu tohumlarda kodların olduğunu biran unuttular. Mevzu toprak olunca filizlendiğimizi gördüler ve her zaman da görecekler.

Çünkü biz kardeşiz
Çünkü biz merhametliyiz
Çünkü biz imanlıyız
Biz gittiğimiz yeri imha değil, ihya edeniz.

Biz Anadolu’yuz, biz Anadoluluyuz, biz büyük bir milletin neferleriyiz. Tartış sakta, kavga etsekte, biz bir aileyiz. Biz babayız, biz evladız ve her zaman mevzu vatan, mevzu bayrak olduğunda dinimizin gereği tek vücut devletimizin yanında aynı saftayız.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum