Reklam
Reklam
Urfa'da Siyaset Yapmak
Yunus Çoban

Yunus Çoban

Urfa'da Siyaset Yapmak

30 Ocak 2021 - 19:05

Şanlıurfa da siyaset yapmanın kesin kuralları vardır. Bunu sokaktan geçen birine veya hal-ı hazırda herhangi bir partinin teşkilatında görev yapan birine dahi sorsanız cevabı aynıdır.
 Urfa’da siyaset yapmak isterseniz eğer öncelikle mali durumunuz çok iyi olmalıdır. Bol bol harcama yapmalı yapılan etkinliklerde ön planda olmalısınız. Mali durumunuz yerinde değilse eğer, il başkanı olmak ilçe yönetiminde bile yer bulamazsınız. Hele ki mahalli idareler seçiminde kırsal bir ilçenin adaylığını bile rüyanızda bile göremezsiniz. Bol vaktiniz olacak, yani bir işte çalışan olmanız veya size bağımlı bir işletmede olmanız bile siyaset yapmanıza engeldir. Mümkünse bekar olmanız lazım veya eşinizin ve çocuklarınızın sizi uzun süre görmemelerine alışkın olması gerekir. 
Dedik ya Urfa’da siyaset yapmak yapmanın şartları var hem de çok manidar şartlar. Ekonomi uzmanı, doktor, öğretmen veya üniversitede profesör olmanız Urfa siyasetinde çok para etmez. Urfa’nın siyasi ayağının en kapsamlı alanına sahip mesleklerin başında avukatlık ve iş adamları gelir. Dedik ya Urfa’da siyaset yapmak zordur.  Büyük bir aile yapısına sahip olmanız ve yanında kıymeti harbiyesi olan kanaat önderi de bulunmalı ki Urfa da siyaset yapabilesiniz. Emin olabilirsiniz ki türlü türlü eserler dahi icra etseniz eğer devlet büyükleri tarafından davet edilmediğiniz taktirde yine siyaset yapamazsınız. Özetle Urfa’da siyaset yapmanız için diksiyonun, bilginin, tecrübenin veya duruşun bir önemi yoktur. Bol paranız ve vaktiniz varsa Urfa’da siyaset yapmayacağınız hiçbir mecra yoktur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Alabama
  5 gün önce
  Bunu yazan kişi 340 günde 4 parti değiştirdi. Bu hayatta bir duruşu olmalı insanin.
 • Ökkeş kılıç
  1 ay önce
  Sevgili Başkanım iyi geceler, urfa da siyaset yapmanin sartlari sadece urfa icin degil turkiye icin gecerlidir.