Reklam
Reklam
Yunus Çoban

Yunus Çoban

Yetim Kudüs

08 Mayıs 2021 - 21:18

Dedik ya yetim Kudüs, nasıl yetim kalmasın. Sözüm ona Müslüman olan ülkelerin durumu ortada. İsrail çok güçlü olduğu için Müslüman çok zayıf ve parça parça olduğu için yetim kalmıştır Kudüs.
Nüfusunun % 90’nından fazlası Müslüman halklardan oluşan devler;  Yemen: 99.1, Mısır: 94.6
Azerbaycan: 99.2, Afganistan: 99.7, Tunus: 99.5, Somali: 98.5, Yemen: 99.1 Cezayir: 98, Özbekistan: 96.3, İran: 99.4, Irak: 99 Orta Afrika: 91.2 SuudiArabistan: 97
Baksanıza Müslüman nüfusunun en fazla olduğu ülkelere kendi içlerinde savaşı bitmeyen hatta birbirleri ile savaşan ülkeler. Bunlardan hangisinin kendi içinde ümmet kaygısı var? Hiç birinin. Biri ABD’nin güdümünde biri Rusya’nın biri Fransa’nın birçoğu İngiliz’in. Diğer Arap ülkelerinin durumunu hiç sormayın hızla Müslüman nüfusunun azalmasına mı yansak yoksa din adına Müslümanlık adına kaygılarının olmamasına mı yansak?
İslam’ın son bayraktarlığını yapmış, Türkiye’mizin durumuna ne demeli acaba? Nüfusun sanılanın aksine % 99 değil 89,5 Müslüman olan ve kendi içerisinde peygamberi, hadisi, sünneti yok sayanlardan tutunda mezhebini din sananlara kadar parça parça olmuş bir ümmet.
Toplamda 200 dünya devletleri içerinde 50 tane Müslüman çoğunluğu barındıran ülkelerinde hepsinde ya savaş ya terör var. Bu durumda sadece tükürüğü ile İsrail’i boğacak Müslümanların Kudüs’ü düşünecek ne takati nede gücü var. En sert en çetin dönemlerde dahi İsrail’i kınamaktan başka bir meziyeti olmayanlara açıp kurana bakmalarını isterim. Yüce rabbim zaten zaten lanetlemiş en büyük kelamlarla kınamış.
Peki, bir Müslüman ülke olarak sen neler yapacaksın bu saatten sonra. İsrail’i kuruluşunda tanımak için yarıştığın günlerin tövbesini yapacaksın. Müslüman bilincini yeni nesile adam gibi aktaracaksın. Ümmetin çocuklarına z kuşağı deyip onları saf dışına bırakmayacaksın. Senin bugüne kadar yapamadığını ecdadın gibi inşallah gelecek nesiller yapacaktır. Ağlayan değil anlayan, kınayan değil, duruma el koyan olacak, kanayan yaralar değil, imanla dolu fiiller sergilenecektir inşallah.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum