Reklam
Reklam
Mustafa Pakır

Mustafa Pakır

Feng-Shui-4

25 Şubat 2021 - 19:03

masanız kare ve dikdörtgen gibi sivri köşelere sahip ise köşelerini yuvarlamanız veya yeni bir yemek masası alacaksanız eğer oval bir yemek masası seçimi yapmanız yerinde olacaktır. Feng Shui öğretisinde oval masalar insanları bir araya toplar, daha etkili bir iletişim sağlanmasına yardımcı olur. Sivri köşeli mobilyalar ise iletişim kopukluklarına yol açar.

BANYO DEKORASYONU İÇİN FENG SHUİ
Feng Shui, banyo dekorasyonunda dikkate alınıyorsa eğer kesinlikle klozet kapağı ve banyo kapısı kapalı tutulmalıdır. Banyo içerisinde fazla su israfından kaçınılmalıdır. İçeriyi ferah renkler ile boyamak ve aydınlık olmasına özen göstermek bu öğreti içerisinde önem taşır.

Yatak Odası Dekorasyon Planında Ayna, Saat ve Televizyon Olamaz
Feng Shui, yatak odasının dekorasyon içeriğinde kesinlikle yatağın amacı dışında eşya olmaması gerektiğini savunur. Yatak odası içerisinde komodin, giysi dolabı ve yatak bulunmalı, televizyon, saat ve ayna kesinlikle bulunmamalıdır. Televizyon birliktelikler arasındaki huzuru, uyku düzenini bozacağı kaygısı taşıdığı için bu öğreti içerisinde yatak odasında yer almaz. Saat ise acelecilik simgesi olduğu için yatak odası içerisinde bu öğretiye göre bulunmaz. Eğer ki ayna koyulması zorunlu ise yataktan bakıldığı zaman direkt görülmeyecek bir şekilde konumlandırılması gerekir. Aynı zamanda tek olan objeler yalnızlığı temsil ettiği için tek sayıdaki objeler yatak odası da dâhil olmak üzere evin hiçbir yerinde kullanılmamalıdır.

içerisinde Feng Shui hakkında bu yazımızda belli başlı şeylere sadece değinmiş ve anekdotlar paylaşmış olduk. Evinizi ya da çalışma alanlarınızı Feng Shui öğretilerine göre değiştirmek isterseniz FM olarak size doğru mekan tasarımını sunmaktan mutluluk duyarız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum