Reklam
Reklam
Mustafa Pakır

Mustafa Pakır

Feng Shui-5

03 Mart 2021 - 21:27

Feng Shui kurallarına göre, rahat Uyumak için şunları yapabilirsiniz ;

Evinizde uyuduğunuz yerin şartlarını yeniden değerlendirin.Yatağınızın altı dolu ise, altı boş bir yatak alın ya da eşyaları boşaltın.
Yatağınız kapının karşısında ya da kapıdan girer girmez ilk hedef olarak görünüyorsa yerini değiştirin.
Yatak odasını dolaplar ile doldurduysanız, başka bir odayı dolap odası yapın, eşyaların enerjilerinden kurtulun.
Yatak odası aydınlatmanız sadece tavandan ise, hemen yatak başlarınıza ışık alın. Hatta bu ışıkların her ikisini de komütatör ile yattığınız yerden ve kapı girişinden idare etmelisiniz.
Yatak odanızda bitki bulundurmayın.
Havayı iyonize eden ve nemlendiren bir iyonizer alın ve iyonizer açık olarak uyuyun.
Yatak odanızın ışık almasını sağlayın. Perdelerinizin kalınlığını düşürün ya da oda değiştirin.
Metal başlıklar, metal elementine ait tüm eşyalar statik elektrik biriktirir. Yatağınızın başlığı metal ise, ya da yatağınız eski sistem bir somya ise hemen değiştirin. Ağaç malzemeye geçin.
Odanızdan aynayı çıkarın. Kendinizi tam boy görebileceğiniz bir şekilde bir kapının üzerine ayna uygulayabilirsiniz. Ya da ayaklı bir aynayı bulundurabilir, üzerini her geçe şık bir tül ile örtebilirsiniz.
Yatak odası kimin odası karar verin. Çocukların mı, eşinizin mi, sizin mi? Bir yabancının odasında uyuduğunuzu düşünüyorsanız, kendinize ait sevdiğiniz şeyleri yatak odasında bulundurmaya başlayın, ağırlığınızı koyun.
Feng Shui'de Renklerin Etkisi
 Koyu renkleri, ışığı yutan ve karanlık yaratan renkleri yatak odanızdan çıkarın. Sevdiğiniz renk koyu renklerden biri ise, bunu çok az eşya üzerinde değerlendirin. Mutlaka duvarda uygulamak isterseniz, sadece bir duvarda kullanın.
Yatak odanızda müzik yayını olmasını sağlayın. Hatta sabahları müzik ile uyanın.
Elektrik sortileri, tüm prizler çıkışlarını kapalı olması gereken yerlerdir ve negatif üretim merkezleridir. Bunlara yakın bölgelerde yatmayın. Özellikle baş tarafınızda bunların bulunmasına izin vermeyin.
Televizyon odanızda ise, mutlaka fişi prizden çıkarın. Tam kapatın.
Feng Shui’de çokça kullanılan ve yatak odalarında kırmızı kullanın uyarılarına karşı dikkatle yaklaşın. Kırmızı, uyarıcı ve yorucu bir renktir. Uyku rengi değildir. Uyumak ve huzurla uyanmak istiyorsanız kırmızı doğru bir seçim değildir.
Kırmızı soğuk kış gecelerinde, sıcaklık enerjisi yaratan ve dönem dönem kullanılabilecek, sürekli, kalıcı bir şekilde bir mekanı işgal edecek bir renk değildir. Frekansı uyku için çok yorucu değerler getirir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum